Oznámení pro farníky

Milí farníci, bratři a sestry,
V souladu s nařízením naší vlády ze dne 15.3. o karanténě celého státu se do odvolání nekonají žádné společné akce ve farnosti. Mše svaté budou po dobu trvání tohoto výjimečného stavu bez účasti věřících. Od povinné nedělní účasti udělil dispenz už v dřívějším sdělení arcibiskup Jan Graubner. Neděli můžete slavit v rodinném kruhu – společným sledováním bohoslužby v televizi, modlitbou křížové cesty nebo bolestného růžence.

Udělování svátosti smíření je možné jen v naléhavých případech při návštěvě doma.

Všem ze srdce žehnám P. Jiří ( 16.3. )

Modlitba papeže Františka k Panně Marii (klikněte na zobrazení celého příspěvku)

Maria, Ty záříš vždycky na naší cestě jako znamení spásy a naděje.
Svěřujeme se tobě, Uzdravení nemocných,
jež jsi u kříže byla připojena k bolesti Ježíšově a zachovala svou víru pevnou.
Ty, Záchrano římského lidu, víš čeho nám zapotřebí
a jsme si jisti, že se postaráš, aby se, jako v Káni Galilejské,
mohla navrátit radost a veselí po této chvíli zkoušky.

Pomoz nám, Matko Božské lásky, abychom se připodobnili vůli Otce
a učinili to, co nám řekne Ježíš, který vzal na sebe naše utrpení
a obtížil se našimi bolestmi aby nás – skrze kříž – přivedl k radosti vzkříšení. Amen.

Pod ochranu tvou se utíkáme ……

Příspěvek byl publikován v rubrice Informace. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.